Moralizátori, prestaňte tárať!

Autor: Matej Bučko | 1.10.2007 o 19:42 | Karma článku: 10,32 | Prečítané:  2520x

Počas prvého polčasu zápasu Spartak-Slovan som šoféroval a počúval športové spravodajstvo Slovenského rozhlasu. Klasická nuda, ale čo ma zaujalo, boli dva po sebe idúce živé vstupy. Prvý bol z Londýna, kde hralo LA Kings proti Anaheimu. Komentátor opisoval dianie na ľade v takomto duchu: „Na ľade sa začína priostrovať, možno sa diváci dočkajú aj túžobne očakávanej, nefalšovanej, severo-americkej, bitky...“ O niekoľko sekúnd na to, sa hlásil komentátor z Trnavy...

...a s odsúdením v hlase referoval o tzv. tiežfanúšikoch, ktorí po sebe hádzali predmety a vzájomne sa pred zápasom napádali. Takže na jednej strane je bitka hokejistov na ľade sranda, na druhej je bitka chuligánov v hľadisku fuj. Je mi na smiech zo všetkých moralizátorov, ktorí sa idú docikať z toho, keď si tvrdí chlapi v NHL nakladajú na hlavu, ale keď si to rozdajú tvrdí chlapci na štadiónoch tak sa ako prví stavajú do čela protichuligánskeho hnutia a zatracujú násilie.

Nikoho sa nezastávam, kto koná proti zákonu nech je potrestaný.

Viem si predstaviť ako si idú médiá na tejto „kauze" zgustnúť. Nikto si však nevšimne, s prepáčením, debilitu, konania PZ na tomto zápase. Počas celého zápasu oddeľuje kordón kukláčov obidva tábory, aby tesne pred koncom, keď sú obidva „kotle" vyhecované na maximum, svoje pozície kukláči opustili a nechali voľné pole provokatérom. Pritom stačí tak málo, pozrieť sa do Anglicka ako to chodí; kamerový systém zachytáva celý štadión aj jeho okolie. Doživotné zákazy vstupu na štadión sú výstražným trestom.

Obidva tábory, či Spartak alebo Slovan, majú veľký počet chuligánov a oni si len robili svoju „prácu". Robili to, k čomu dostali príležitosť. A príležitosť im ako na tácke ponúkli policajti svojím nepochopiteľným správaním.

Aj tu na SME blogu, sme sa mohli dozvedieť, že takíto hulváti odrádzajú rodiny s deťmi chodiť na futbal. Preboha, ľudia, sa zobuďte zo svojho sna!!! Nadáva sa všade, a všade sa aj nadávať bude. Nevravím, že je to normálne, ale určite to nie je to, čo odrádza rodiny s deťmi chodiť na slovenské štadióny. Tou príčinou je antifutbal zo strany slovenských hráčov, úbohý stav štadiónov (špinavé sedačky, chýbajúci servis, atď.), korupčné aféry a neschopné vedenie na čele SFZ. Pre ukážku ako to vyzerá na iných, zahraničných, štadiónoch:  

http://www.youtube.com/watch?v=tk5fyBfUAhs

http://www.youtube.com/watch?v=brpajo-Ry5w

Takto by som mohol pokračovať do nekonečna. Len človek, ktorý nikdy nezažil úžasnú atmosféru anglického futbalu, môže povedať, že skandovanie urážlivých pokrikov a bitky v hľadisku vyháňajú rodiny s deťmi zo štadiónov.

Najlepšie je, keď sa k futbalu vyjadruje niekto, kto ho na živo nikdy poriadne nevidel. A ešte lepšie je, keď chce taký človek hľadať príčiny problému niekde, kde ich zdravým rozumom nikdy nenájde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Z budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Dobré ráno: Ráno sa zobudíte a máte zarobené, nemusíte pohnuť prstom

Stačilo by 200 eur, aby sme boli šťastní?

KOMENTÁRE

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.


Už ste čítali?