Nech žije SFZ!!!

Autor: Matej Bučko | 18.3.2008 o 11:35 | Karma článku: 12,57 | Prečítané:  2303x

„Skurvená liga, skurvená liga!!!", ozývalo sa trnavskými tribúnami počas sobotňajšieho futbalového duelu medzi Spartakom a Artmediou Petržalka. Niet sa čo čudovať, aj nezávislý pozorovateľ, ktorý Trnave zďaleka nefandí musel uznať, že to čo predvádzal rozhodca Olšiak v zápase nemalo s čistotou športu nič spoločné. Áno, človek je tvor omylný, ale ako náhle padne hráč tri metre od ligového rozhodcu, tak musí vidieť, či filmuje a či nie. A to, že Fodrek filmoval videl celý štadión na diaľku.

 Foto: SITA, prebraté z profutbal.sk

Pán Olšiak sa predviedol už v úvodnom zápase Corgoň ligy, keď pískal duel Dukla Banská Bystrica – Artmedia Petržalka. Zápas, v ktorom domáci Poljovka dostal prísnu červenú kartu, ale niekoľko brutálnych zákrokov Guedeho ostalo nepotrestaných. A celkovo mal dvojaký meter. Artmedia mala čo robiť, aby neprehrala. Nečudo, že už vtedy museli pána Olšiaka pri odchode do šatní chrániť pred spŕškou piva a predmetov rôzneho druhu usporiadatelia. Prešli dva týždne a Olšiakov ďalší zápas je opäť Artmedia. A opäť odchádza po zápase pod ochrannými „krídlami“ usporiadateľov a polície. Vyzerá, že pomaly si začne aj zvykať.

Naša liga nie je manipulovaná ani skorumpovaná. Nie sú dôkazy. A aj keď sú tak sa nič nedeje. Opovrhnutia hodná výnimka. Náš futbal je čistý a na vrcholných miestach detto. Čo na tom, že sa medzi fanúšikmi pošuškáva, že majiteľ FC11m používa mafiánske praktiky pri uplácaní rozhodcov. Čo na tom, že celé stredné Slovensko si pred derby Ružomberok - Banská Bystrica pošuškáva, že majitelia sa ráno dohodli na remíze a vida – zápas skončí remízou. Že disciplinárna komisia SFZ udeľuje tresty nie podľa závažnosti, ale podľa iných kritérií? Hlúposť.

Každým víkendom sa na Slovensku točia vo futbale milióny čiernych peňazí. Podpláca sa už v okresoch, a na vyšších úrovniach to graduje a graduje. Podplácajú sa rozhodcovia, funkcionári, hráči, členovia komisií.

Ale nie sú dôkazy. Aj o Wänkem medzi fanúšikmi kolovalo ako berie provízie za „urýchlenie“ registrácie hráčov a keby nebolo urazeného funkcionára z Močenka (za ktorého by som ruku do ohňa teda tiež nedal), tak doteraz nám Vlado stojí v čele protikorupčného hnutia na Slovensku. A fanúšikovské reči by boli považované za ničím nepodložené rečičky.

Všetko sú to len domienky, ale diváci nie sú hlupáci, páni funkcionári, na to, čo vy nazývate futbalom sa vám môžu z vysoka... Vlastne keď sme pri tom, vy divákov nepotrebujete.

Čo k tomu dodať, snáď len „futbalu zdar!“, nech žije čisté SFZ a čistá liga!!!

EDIT: Ospravedlňujem sa za chybu v článku. Súboj Banská Bystrica - Artmedia nerozhodoval Olšiak, ale Šipoš. Nič to však nemení na tom, že výkon rozhodcu v tomto zápase bol jednostranný v prospech Artmedie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

ŽENA

Etnologička: Aj na slovenskej dedine boli panny len na oko

O predstieraných, posvätných aj starých pannách rozpráva Tatiana Bužeková.


Už ste čítali?