En-ger-land, En-ger-land!!!

Autor: Matej Bučko | 14.7.2008 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  510x

Skoro do roka a do dňa som sa opäť vybral do Anglicka, do Bristolu. Využiť ešte posledný rok, kedy sa oplatí vycestovať a zarábať tvrdú britskú menu. Nezvyknem písať súkromné blogy, ale materiálu sa nazbieralo dosť, tak v najbližších dňoch sa tu podelím so zážitkami a postrehmi, aby sa na ne nezabudlo.

Na úvod: bývame v štvrti, kde vás svetlá farba pokožky radí k menšine, niekoľko desiatok metrov od ulice, kde za tmy neradno vychádzať. V malom viktoriánskom domčeku sme naprataní ôsmi ľudia, cena 40 libier za týždeň je však uspokojivá. Sem-tam síce netečie teplá voda, ale čo nás nezabije to posilní. Spolubývajúci ako inak Poliaci, landlord taktiež Poliak. Spoločnosť na izbe, v práci a vôbec celkovo mi tu robia dvaja kamaráti z Masarykovej univerzity – Jano a Dávid.

Robotu sme našli na tretí deň od príchodu, na stavbe v centre mesta, nočné dvanásťhodinovky. Strecha nezvláda daždivé ostrovné počasie a vytopilo im štyri poschodia. Našou úlohou je odstrániť plesnivé sadrokartony a vlhkú izoláciu. Šichta od siedmej do siedmej sa dá zvládnuť, hlavne keď robotu zmákneme v do druhej a potom ideme domov. Samozrejme odchod do prezenčky píšeme o 7:00. Ale pssst... Kolegovia v práci ako inak Poliaci...

Tým, asi končím tento úvod. V súčasnosti môj denný režim pozostáva z cyklu jedlo – práca – spánok, takže písať o tom ako nakupujem v Tescu nejdem.

Takže začnime s niečím zaujímavým...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

ŽENA

Etnologička: Aj na slovenskej dedine boli panny len na oko

O predstieraných, posvätných aj starých pannách rozpráva Tatiana Bužeková.


Už ste čítali?