Keď zlodej kričí, chyťte zlodeja

Autor: Matej Bučko | 5.5.2010 o 12:05 | (upravené 5.5.2010 o 13:51) Karma článku: 10,16 | Prečítané:  1463x

Cigáni sa stávajú vďačnou témou predvolebnej kampane. Paradoxom je, že si ich na mušku zobrala jedna z najskorumpovanejších strán.

Už dávnejšie to pochopil Kotleba, upustil od gardistického imidžu a po vzore kolegov z Dělníckej strany sa pustil do boja proti "parazitom spoločnosti". A úspešne. Volebná podpora v regionálnych voľbách dosahovala na Horehroní cez 30%, v Závadke nad Hronom dokonca 45,6%. V SNS pochopili, že im rastie konkurent a rozhodli sa proti nemu originálne zabojovať. Prebrať mu hlavnú tému.
Do čela proticigánskeho odboja sa postavili hviezdy Mládeže SNS: Jakub Gajdošík a Martin Píry. Prvý robí od decembra reportérske výjazdy do cigánskych osád, druhý sa začal angažovať v kauze nelegálnej osady v Plaveckom Štvrtku, pričom tvrdí, že dokáže vyriešiť "Cigánsky problém".
Je smiešne, alebo ani nie smiešne, skôr do plaču, počúvať reči o poriadku a práve od predstaviteľov SNS. Tej SNS, ktorá sa v 90. rokoch podieľala na rozpredaji štátneho majetku v hodnote 109 miliárd korún, za ktorú vtedajšia vláda zinkasovala iba 31 miliárd. Tej SNS, ktorej ľudia sedeli v predstavenstvách štátnych bánk, ktoré dávali spriazneným podnikateľom nenávratné úvery, čím doviedli bankový sektor a vlastne celé Slovensko na pokraj krachu. Tej SNS, ktorá spoločne so svojimi partnermi pošliapala symbol štátnosti - Ústavu SR, jej niekoľkonásobným porušením. (Čo som neskonštatoval ja, ale Ústavný súd. Napriek tomu nedošlo k náprave)
To, že zlodejské praktiky a neúcta k zákonom tejto krajiny je pre SNS typická, ukázali aj posledné štyri roky. Všetci vedia o viac ako trojmiliardovej škode pre štát v prípade emisií, no to je len špičkou ľadovca. Každý zainteresovaný vie ako to chodí na ministerstvách ovládaných SNS, čo musí firma urobiť pre získanie štátnej zákazky, alebo prostriedkov z eurofondov.
Človek by si myslel, že chlapi sú naivní, ale poslanec NR SR, či člen predstavenstva Slovenského pozemkového fondu musia byť zorientovaní v pomeroch až až...
Po Mečiarovom bilboarde "Hovoríme pravdu", je tak toto druhý najväčší trapas predvolebnej kampane.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Petra Fukatscha

Futbalová bitka? Vraj je to neodolateľné vzrušenie

Prečo sa futbaloví fanúšikovia bijú a hokejoví spoločne zabávajú.

ŽENA

Etnologička: Aj na slovenskej dedine boli panny len na oko

O predstieraných, posvätných aj starých pannách rozpráva Tatiana Bužeková.


Už ste čítali?